شورای فاسد سهند در یک قدمی انحلال

سناریوی دستگیری ها ادامه دارد/ پنجمین عضو شورای شهر سهند هم دستگیر شد

با توجه به تعدد دستگیری ها، جمعی از شهروندان و فعالان اجتماعی در روزهای اخیر از فرماندار شهرستان اسکو درخواست کرده اند که شورای شهر سهند منحل شود.

image_pdfimage_print
پنجمین عضو شورای شهر سهند هم دستگیر شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسکو از دستگیری یکی دیگر اعضای شهر جدید سهند به اتهام فساد مالی خبر داد.

به گزارش اعتدال آذربایجان، حسین وطن خواه امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: فساد مالی اعضای شورای شهر سهند زیر ذره‌بین دقیق دستگاه قضائی قرار دارد و در این راستا تاکنون پنج عضو شورای شهر به همراه واسطه‌های دخیل در امر ارتشا و اختلاس دستگیر شده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسکو تاکید کرد: باتوجه به اهمیت پرونده، دادستانی از اصحاب رسانه‌ها انتظار دارد از پیش داوری و اظهارنظر‌های غیراصولی خودداری نمایند و قبل از انتشار هرگونه خبر از صحت و سقم آن مطمئن شوند تا پرونده روال قانونی خود را طی نماید. متعاقبا خبرهای تکمیلی با حفظ جوانب قانونی اطلاع رسانی خواهد شد.

در روزهای اخیر جمعی از شهروندان از فرماندار شهرستان اسکو درخواست کرده اند که با توجه به تعدد دستگیری ها، شورای شهر سهند منحل شود.

هم چنین دادستان شهرستان اسکو گفته بود که تحقیقات برای «پرونده بزرگ فساد در سهند» ادامه دار است.

در هفته گذشته نیز جمعی از شهروندان با تجمع در جلوی دادگستری شهرستان اسکو، از اقدامات دستگاه اطلاعاتی و قضایی شهرستان در برخورد جدی و قاطع با متخلفین شورای سهند تقدیر کرده بودند.

شهر جدید سَهَند یکی از شهرهای جدید استان آذربایجان شرقی است. این شهر که در ناحیه شمال غربی شهرستان اسکو واقع شده‌است.

براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۸۵ خورشیدی، با جمعیتی بالغ بر ۱۳,۶۱۰ نفر، هجدهمین شهر پرجمعیت استان آذربایجان شرقی محسوب می‌شود. هدف از احداث این شهر، اسکان دادن سرریز جمعیت کلان‌شهر تبریز بود که با استقبال گسترده مردم این کلان‌شهر رو به رو شد.

شهر جدید سهند در تاریخ ۵ تیر ۱۳۸۷ خورشیدی، با افتتاح ساختمان شهرداری و انتخاب شهردار، به عنوان پنجاه و هشتمین شهر استان آذربایجان شرقی و سومین شهر شهرستان اسکو، پس از شهرهای اسکو و ایلخچی شناخته شد.

انتهای خبر