انفجار مهیب مقابل سفارت ایران در لبنان/ رایزن فرهنگی ایران به شهادت رسید

در عملیات تروریستی امروز مقابل سفارت ایران در بیروت، رایزن فرهنگی ایران در لبنان و چندین نفر از نیروهای حفاظت سفارت جمهوری اسلامی ایران از جمله سرتیم حفاظت به شهادت رسیدند. به گزارش اعتدال پرس، بر اثر دو انفجاری که صبح امروز در منطقه بئرالحسن در الجناح در حومه جنوبی نزدیکی سفارت ایران در بیروت، روی […]

در عملیات تروریستی امروز مقابل سفارت ایران در بیروت، رایزن فرهنگی ایران در لبنان و چندین نفر از نیروهای حفاظت سفارت جمهوری اسلامی ایران از جمله سرتیم حفاظت به شهادت رسیدند.

به گزارش اعتدال پرس، بر اثر دو انفجاری که صبح امروز در منطقه بئرالحسن در الجناح در حومه جنوبی نزدیکی سفارت ایران در بیروت، روی داد، حجت الاسلام ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی ایران در لبنان به شهادت رسید.

منابع مطلع و نزدیک به سفارت ایران در بیروت اعلام کردند که سر تیم حفاظت از سفارت در بیروت بنام «رضوان فارس» معروف به حاج رضا و محافظ شخصی سفیر پس از ممانعت از ورود شخص انتحاری اول به داخل سفارت و تیراندازی به سمت وی در جریان انفجار به شهادت رسیده است.

  ماجرا از این قرار بوده که بعد از انفجار اول که عامل انتحاری نتوانسته خود را به سمت درب سفارت برساند، مسئولان حفاظت خود را بلافاصله به درب سفارت در خیابان اصلی محل وقوع انفجار رسانده‌اند. در زمانیکه انفجار دوم به وقوع پیوست، حاج رضوان و چندین نفر از تیم حفاظت از سفارت نیز در محل حاضر بوده و به شهادت می‌رسند.

در این دو عملیات تروریستی ، ۲۳ نفر کشته شدند که هویت ۲۰نفر از آنها شناسایی شده است. در این انفجارها بیش از ۲۰۰ نفر نیز زخمی شدند.

انتهای خبر