حمله تروریستی به خبرنگار ایرانی صداوسیما در سوریه

یک خبرنگار ایرانی در اثر اصابت گلوله در سوریه زخمی شده است. به گزارش اعتدال پرس به نقل از واحد مرکزی خبر، ظهر روز پنجشنبه، دیروز، محسن خزایی، خبرنگار شبکه خبر سازمان صدا و سیما، هنگام عبور از جاده فرودگاه دمشق هدف تیراندازی افراد مسلح قرار گرفت و زخمی شد. در این گزارش آمده است […]

یک خبرنگار ایرانی در اثر اصابت گلوله در سوریه زخمی شده است.

شبکه خبر

به گزارش اعتدال پرس به نقل از واحد مرکزی خبر، ظهر روز پنجشنبه، دیروز، محسن خزایی، خبرنگار شبکه خبر سازمان صدا و سیما، هنگام عبور از جاده فرودگاه دمشق هدف تیراندازی افراد مسلح قرار گرفت و زخمی شد.

در این گزارش آمده است که “تروریست‌ها با کمین در جاده فرودگاه بین‌المللی دمشق و شلیک به خودرو شبکه خبر در سوریه، او را از ناحیه شکم زخمی کردند.”

به گزارش واحد مرکزی خبر، آقای خزایی پس از انتقال به یک مرکز درمانی و مداوای زخم سطحی، مرخص شد و حال عمومی او “خوب و رضایت بخش” توصیف شده است.

این گزارش یادآور شده‌است که در ماه مهر سال گذشته، مایا ناصر، خبرنگار پرس تی وی – شبکه تلویزیون ماهواره‌ای انگلیسی زبان دولت ایران – بر اثر اصابت گلوله “تروریست‌ها” در مرکز دمشق جان خود را از دست داد.

اشاره این خبرگزاری به حادثه تیراندازی در برابر ستاد مشترک ارتش سوریه در ماه سپتامبر سال گذشته است که در جریان آن، مایا ناصر، خبرنگاری سوری شبکه پرس تی وی، مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

مایا ناصرمایا ناصر خبرنگار پرس‌ تی‌وی سال گذشته در برابر ستاد ارتش سوریه در اثر اصابت گلوله جان خود را از دست داد

در این حادثه، حسین مرتضی، مدیر دفتر و خبرنگار تلویزیون العالم – تلویزیون ماهواره‌ای عرب زبان متعلق به دولت ایران – در سوریه هم زخمی شد و بعدا برای درمان به ایران انتقال یاقت.

واحد مرکزی خبر در گزارش خود می‌افزاید که در سوریه “خبرنگاران از جمله هدف های مستقیم گروه‌های تروریستی هستند و تاکنون ده‌ها خبرنگار در درگیری‌های دو ساله سوریه ربوده، کشته و زخمی شده‌اند.”

انتهای خبر