سایت انتخاب توقیف شد

سایت خبری تحلیلی «انتخاب» که از سایتهای حامی رئیس جمهور بود، از دسترس کاربران خارج شد. به گزارش اعتدال پرس، درباره این موضوع اخبار غیررسمی منتشر شده است مبنی بر اینکه این سایت به علت انتشار خبری درباره یک مقام اقتصادی و با شکایت دولت و به دستور مقام قضایی از دسترس کاربران خارج شده […]

سایت خبری تحلیلی «انتخاب» که از سایتهای حامی رئیس جمهور بود، از دسترس کاربران خارج شد.

به گزارش اعتدال پرس، درباره این موضوع اخبار غیررسمی منتشر شده است مبنی بر اینکه این سایت به علت انتشار خبری درباره یک مقام اقتصادی و با شکایت دولت و به دستور مقام قضایی از دسترس کاربران خارج شده است.

مصطفی فقیهی مدیرمسئول سایت «انتخاب» در گفت و گو با سایت خبری «تیک» (Tik.ir) اخبار مربوط به فیلتر شدن این سایت خبری را تایید کرد.

 فقیهی گفت: هنوز چیزی کتباً به من ابلاغ نشده، اما با توجه به رفت و آمد اخیر اینجانب در دادسرای فرهنگ و رسانه، احتمال زیاد فیلتر شدن «انتخاب» به دلیل شکایت آقایان حمید پورمحمدی قائم مقام بازداشتی بانک مرکزی دولت احمدی نژاد و فردی به نام کامل تقوی نژاد است که موفق شده مدیرعاملی بانک سپه را تصاحب کند. البته آقای پورمحمدی فعلاً نیز معاون آقای نوبخت هستند.

مدیرمسئول سایت «انتخاب» افزود: ظرف سه هفته اخیر، آقای حمید پورمحمدی گل سفیدی ۳ شکایت ، و بانک سپه و مدیرعاملش ۱۲ شکایت در دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح کرده اند که بخش زیادی از آن، هنوز تفهیم اتهام نشده است.

وی در پاسخ به این سئوال که «آیا افزایش تعداد شکایات علیه «انتخاب» باعث فیلتر شدن شده؟»، گفت: البته سایت «انتخاب» بخاطر طبیعت کار سانه ای اش، مانند دیگر رسانه ها شکایات متعددی از دستگاهایی مختلف دارد، و طبعاً تعدد شکایت نمی تواند دلیل فیلترینگ «انتخاب» باشد. ضمن آنکه هماطنور که عرض کردم ، بخشی از این شکایات هنوز تفهیم اتهام نشده است.

مدیر سایت انتخاب البته این توضیح را داد که «عمده ی اخبار «انتخاب» در مورد آقای پورمحمدی و بانک سپه، بنا به درخواست دولت و با ابلاغ مقام قضایی حذف شده بود.»

فقیهی تصریح کرد: این سئوال از جناب آقای نوبخت سخنگوی محترم دولت وجود دارد، با توجه به اینکه شخص ایشان اولین بار اعلام کردند که رییس جمهور خواستار پس گرفتن شکایات سازمان های دولتی از رسانه ها شده و همینطور این اظهارنظر سخنگوی دولت که «رسانه ها باید افشاگری کنند»، خوب است ایشان پاسخ دهند که دلیل فیلتر شدن سایت انتخاب که از قضا حامی جریان اعتدال و رییس جمهور است، چیست؟

مدیرمسئول «انتخاب» ادامه داد: جناب دکتر نوبخت پاسخ دهند که آیا تهیه گزارش از اقدامات برخی جریانات خاص اقتصادی، و طرح یک سئوال از آقای نوبخت که «چرا باید متهم فساد سه هزار میلیاردی معاون ایشان باشد»، باید با شکایت رو به رو شود؟

انتهای خبر