هشدار سخنگوی سپاه: سپاه میدان را خالی نخواهد کرد/از هیچ فرد و گروهی در انتخابات حمایت نمی‌کنیم

سخنگوی سپاه با تاکید بر عدم ورود به مصادیق و پشتیبانی از افراد در انتخابات‌های آینده گفت: سپاه همانند گذشته در انتخابات از هیچ فرد و جریانی حمایت و جانبداری نخواهد کرد. به گزارش اعتدال پرس، سردار رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در گفتگویی با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس که به […]

سخنگوی سپاه با تاکید بر عدم ورود به مصادیق و پشتیبانی از افراد در انتخابات‌های آینده گفت: سپاه همانند گذشته در انتخابات از هیچ فرد و جریانی حمایت و جانبداری نخواهد کرد.

به گزارش اعتدال پرس، سردار رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در گفتگویی با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس که به مناسبت دوم اردیبهشت ماه سالروز تصویب اساسنامه سپاه صورت گرفت، سپاه را همزاد و مولود انقلاب اسلامی دانست که هسته اولیه آن در اولین روزهای پیروزی انقلاب، با حضور مردم در حسینیه‌ها و تکایا تشکیل شد.

وی ادامه داد: سپاه پاسداران از اولین نهادهایی است که اساسنامه آن بعداز وقوع انقلاب در ایران اسلامی به صورت قانونمند، با شرح وظایف در دوم اردیبهشت سال ۵۸ به تصویب شورای انقلاب رسید.

سردار شریف با بیان اینکه ساختار نظامی و امنیتی ایران در دوران رژیم سابق وابستگی شدیدی به استکبار جهانی داشت، خاطرنشان کرد: در اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی که  سازمان‌های نظامی سابق دچار یک فروپاشی جدی شده بودند،  حضرت امام خمینی(ره) با اعتقاد به ناتوانی ساختار نظامی سابق در دفاع از انقلاب، بر تشکیل سپاه تاکید و آنرا برای اجرای ماموریت خطیر حفاظت و حراست از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن ضروری دانستند.

خبرگزاری فارس: سپاه میدان را خالی نخواهد کرد/از هیچ فرد و گروهی در انتخابات حمایت نمی‌کنیم

* دفاع سپاه از انقلاب در موقعیت‌ها و بزنگاه‌های حساس

مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان بخشی از فرمایشات و منویات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در خصوص سپاه گفت: مجموعه بیانات حضرت امام خمینی(ره) پیرامون سپاه از ابتدای تشکیل تا آخرین پیام ایشان قبل از رحلت که خطاب به مجمع فرماندهان سپاه بود، بخوبی نمایانگر انتظار ویژه ایشان از سپاه است و بعد از رحلت حضرت امام (ره) نیز مجموعه فرامین و تدابیر مقام معظم رهبری حاکی از ادامه داشتن این توقع از سپاه است.

وی خاطرنشان کرد: علت اصلی این توقع، وجود دشمنان قدرتمندی است که در تمامی عرصه ها وارد نبرد همه جانبه‌ای با ایران اسلامی شده‌اند.

سردار شریف در ادامه با اشاره به ترفندهای استکبار جهانی در متوقف ساختن مسیر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: سپاه پاسداران در طول ۳۴ سال گذشته همواره در موقعیت‌ها و بزنگاه‌های حساس توانسته از دستاوردهای انقلاب اسلامی بخوبی دفاع کند و دستیابی به این مهم نیز ناشی از بکارگیری توده‌های مردم برای خنثی‌سازی این ترفندها بوده است.

* سازو کارهای سپاه متناسب با تهدیدات علیه نظام

وی ادامه داد: سپاه همواره سپر بلای حوادث کشور بوده است و همیشه به بهترین شکل از مردم و انقلاب دفاع خواهد کرد تا یاری دهنده ملت ایران در دستیابی به شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» باشد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه سپاه وظیفه پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی را در تمام عرصه ها بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: وقوع جنگ تحمیلی، وجهه نظامی سپاه را بیشتر نشان داد و سپاه توانست با اتکا به نیروی توده مردم در طول ۸ سال دفاع مقدس، وجه نظامی خود را بیشتر در نزد افکار عمومی نمایان سازد.

وی افزود: سپاه پس از پایان جنگ تحمیلی عراق، راهبرد افزایش قدرت بازدارندگی را برای مقابله با تهاجمات احتمالی دشمن و در راستای بیمه کردن نظام در پیش گرفت به طوری که اذعان کارشناسان دفاعی و نظامی جهان بر این مسئله، بخوبی نمایانگر قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران است.

سردار شریف در تشریح اقدامات غیرنظامی و خصمانه دشمنان انقلاب اسلامی علیه ملت ایران، گفت: قدرت بازدارندگی ایران اسلامی در عرصه نظامی، موجب شده است تا دشمن در ابعاد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی وارد نبردی همه جانبه علیه اراده ملت شود.

وی ادامه داد: در همین راستا، سپاه پاسداران نیز متناسب با هر تهدیدی علیه انقلاب اسلامی، سازوکارهایی را تعیین می‌کند تا اهداف دشمنان انقلاب اسلامی را با شکست و ناکامی مواجه سازد.

* ورود سپاه به حوزه‌های عمران و سازندگی پرخطر

مسئول روابط عمومی کل سپاه در تشریح مجموعه اقدامات سپاه در عرصه سازندگی کشور نیز اظهار داشت: سپاه در اولین روزهای پس از پایان جنگ با آغاز مرحله سازندگی در کشور، به دنبال مشارکت و نقش‌پذیری در احیای زیرساخت‌های عمرانی و آبادانی کشور برآمد و بر اساس فرمان و موافقت فرمانده معظم کل قوا به صحنه بازسازی و سازندگی وارد شد.

وی افزود: امروز همه مدیران و کارشناسان اذعان دارند که سپاه توانسته با حضور خود در عرصه سازندگی کشور، به الگوئی بومی در انجام پروژه های عمرانی دارای ریسک بالا با هزینه کمتر و دقت بیشتر نسبت به پیمانکاران خارجی تبدیل شود.

سردار شریف با اشاره به برخی اقدامات قرارگاه سازندگی حضرت خاتم‌الانبیاء(ص) خاطرنشان کرد: این قرارگاه به عنوان مجموعه‌ای که تعداد زیادی از افراد متخصص را در عرصه‌های مختلف عمرانی و سازندگی کشور بکارگرفته است، با ورود به عرصه‌هایی که عمدتاً توسط پیمانکاران خارجی انجام می‌شد، توانسته است موجب افزایش روحیه اعتماد به نفس در پیمانکاران داخلی شود.

* فعالیت متخصصان غیر پاسدار در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)

وی با بیان اینکه سپاه افتخار می‌کند که توانسته با ورود به عرصه‌های مختلف سازندگی با کمترین هزینه، هزاران پروژه سازندگی را با دستان باکفایت متخصصان داخلی که عموم اینها نیز پاسدار نیستند، مدیریت کند، خاطر نشان کرد: علیرغم تمام هجمه‌های دشمنان داخلی و خارجی علیه فعالیت‌های سپاه، قرارگاه سازندگی حضرت خاتم‌الانبیاء(ص) امروز در عالیترین وضعیت از لحاظ تکنولوژی، طراحی، اجرا و مدیریت پروژه‌های بزرگ قرار دارد و این چیزی است که متخصصان داخلی و خارجی به آن اذعان دارند.

* هجمه‌ها و دشمنی‌ها سپاه را از میدان به در نخواهد کرد

مسئول روابط عمومی کل سپاه در بخش دیگری از این گفتگو با بیان اینکه بصیرت سیاسی در سپاه و بسیج یک واقعیت غیرقابل انکار است، اظهار داشت: پاسداران با چشمان باز و با رصد کامل تحرکات دشمن، آماده  دفاع همه جانبه در حراست از انقلاب و دستاوردهای آن هستند.

وی  با اشاره به برخی هجمه‌های سیاسی علیه فعالیت های سپاه افزود: این هجمه‌ها و دشمنی‌ها علیه سپاه، مانع حضور هوشمندانه نه تنها پاسداران بلکه ملت ایران در عرصه های سیاسی و اجتماعی نخواهد شد چراکه حضور میدانی و در صحنه، همچون حماسه‌های ۹ دی و ۲۲ بهمن می‌تواند منجر به افزایش قدرت بازدارندگی نظام شود و دشمنان را از پیگیری طرح های خصمانه خود برعلیه ملت منصرف کرده و نمایانگر عزم و اراده مردم در پاسداری از انقلاب اسلامی شود.

سردار شریف با بیان اینکه سپاه از متن انقلاب و توده‌های مردم جوشیده است، خاطر نشان کرد: به لحاظ فرهنگ دینی حاکم بر کشور، مردم اعتماد ویژه‌ای به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارند و امیدواریم پاسداران بتوانند قدر این ملت بزرگوار را بدانند و در پرتوی این اعتماد مردم و مسئولین، وظایف خودشان را به گونه‌ای انجام دهند که همچنان موجبات سربلندی ایران اسلامی را فراهم سازند.

* سپاه از هیچ فرد یا جناحی در انتخابات جانبداری نخواهد کرد

وی با اشاره به شعار سال ۹۲ مبنی بر «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی» ادامه داد: سپاه با آگاهی بخشی و بصیرت افزایی و افشای سناریوهای عملیات روانی دشمن در سال ۹۲ سعی خواهد کرد زمینه‌ساز خلق حماسه بزرگ دیگری توسط ملت ایران اسلامی شود.

سخنگوی سپاه، انتخابات آینده را عرصه خلق حماسه سیاسی و نمایش هوشمندی و درک بالای ملت ایران از وضعیت و موقعیت انقلاب و نظام اسلامی در حوزه داخلی و بین المللی توصیف کرد و با تاکید بر کمک به تامین امنیت حداکثری برای برگزاری انتخاباتی شکوهمند تصریح کرد: سپاه از گذشته هرگز به تعیین مصادیق ورود نکرده است و در این انتخابات نیز به هیچ وجه از فرد و یا جناحی حمایت و جانبداری نخواهد کرد.

* حماسه سیاسی ملت ایران فرصت بی‌نظیر برای رویارویی با دشمن

وی درپایان با اشاره به هجمه‌ها و جوسازی‌های سیاسی علیه سپاه در آستانه انتخابات تصریح کرد: اتهاماتی که دشمنان انقلاب اسلامی به سپاه می‌زنند قطعاً پاسداران را در دفاع از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن متوقف نمی‌کنند و با صداقتی که از ملت بزرگ ایران اسلامی سراغ داریم مطمئن هستیم که حماسه سیاسی و اقتصادی سال ۹۲ همانطور که حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) فرموده‌اند محقق خواهد شد و یک فرصت بی‌نظیر برای رویارویی ما با دشمنان و پیشرفت و آبادانی کشور فراهم می‌شود.

انتهای خبر