پروسه مشخص و جمع‌بندی شده برای انتخاب شهردار تبریز طی نمی‌شود / وجود ۳ طیف مختلف در شورای شهر تبریز

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: به احتمال زیاد در جلسه پنجم شهریورموضوع انتخاب شهردار برای کلان‌شهر تبریز مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا مسیر برای این موضوع به صورت مشخص برای اعضا تعیین شود.  به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل از فارس، سعید دباغ نیکوخصلت اظهار کرد: در حال حاضر پروسه مشخص و جمع‌بندی […]

image_pdfimage_print

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: به احتمال زیاد در جلسه پنجم شهریورموضوع انتخاب شهردار برای کلان‌شهر تبریز مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا مسیر برای این موضوع به صورت مشخص برای اعضا تعیین شود.

 به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل از فارس، سعید دباغ نیکوخصلت اظهار کرد: در حال حاضر پروسه مشخص و جمع‌بندی شده برای انتخاب شهردار تبریز طی نمی‌شود و فعلاً در حال بررسی دقیق گزینه‌های معرفی شده هستیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسه شورا در پنجم شهریور ماه بیان کرد: به احتمال زیاد در این جلسه موضوع انتخاب شهردار برای کلان‌شهر تبریز مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا مسیر برای این موضوع به صورت مشخص برای اعضا تعیین شود.

عضو شورای پنجم شهر تبریز با تاکید به اینکه در حال حاضر تمرکز اعضای شورا برای انتخاب شهردار روی گزینه‌های معرفی شده است، ادامه داد: البته احتمال اینکه در صورت انصراف گزینه‌های مورد نظر روی گزینه‌های دیگر نیز تمرکز کنیم، وجود دارد و اجباری در این موضوع وجود ندارد که حتما شهردار تبریز یکی از این گزینه‌های معرفی شده باشد و امکان تغییرات وجود دارد.

وی در پاسخ به اینکه شورای پنجم فرصت سه ماهه برای انتخاب شهردار داشته ولی چرا اقدامی در این خصوص انجام نداده است، گفت: اعضای شورای پنجم نزدیک به ۱۰۰ ساعت جلسه برای امور جاری شهرداری برپا کرده که بیش از ۱۵ جلسه مختص انتخاب شهردار بود.

نیکوخصلت اضافه کرد: صحبت‌هایی از قبیل اینکه شورای جدید به دلیل عدم پرداخت حق‌الزحمه در این سه ماه جلسه برگزار نکرده‌، صحت نداشته و حتی اکثر اعضای شورای شهر تبریز برای برگزاری جلسات در طول چهار سال نیز پولی نمی‌خواهند و بدون هیچ چشم‌داشت مالی جلسات را برگزار خواهند کرد.

وجود سه طیف در شورای شهر تبریز

وی دلیل اصلی انتخاب شهردار در کلان‌شهرهایی از قبیل تهران، اصفهان، شیراز را یک جناحی بودن اعضای شورا دانست و گفت: ۲۱ نفر از لیست اعضای شورای تهران از یک لیست هستند در حالی که بین اعضای شورای شهر تبریز هر سه طیف اصولگرا، اصلاح طلب و مستقل وجود دارد.

منتخب شورای پنجم شهر تبریز با تاکید به اینکه اگر شورای پنجم شهر تبریز در جلسه اول هیات رئیسه با رای بالای ۱۲ نفر تشکیل داده نشان از تعامل، همکاری و تلاش بی‌وقفه این اعضا و برپایی جلسات در سه ماه بوده است، عنوان کرد: تمام اعضای شورای پنجم تبریز تلاش و هدف خود را در راستای حفظ یکپارچگی بین اعضا گذاشته‌اند تا به تبع آن منافع مردم نیز حفظ شود.

نجفی فردی ملی و فرامنطقه‌ای برای تبریز بود

وی با سپاس و قدردانی از شهردار سابق تبریز ابراز کرد: دکتر نجفی فردی ملی و فرامنطقه‌ای برای تبریز بوده که در چهار سال رکود اقتصادی، زحمات زیادی برای شهر کشیده و تنش‌های زیادی را متحمل شده‌اند و اینکه همیشه دغدغه و تعصب شهر تبریز را داشتند بسیار با ارزش است.

نیکوخصلت افزود: امید است بتوانیم با برگزاری مراسم با شکوه و در خور شأن شهردار تبریز، ذره‌ای از خدمات و زحمات شهردار سابق تبریز را جبران کنیم.

انتهای خبر