پایان بازی پرحاشیه ارس/ سکان هدایت منطقه آزاد ارس سرانجام به نریمان سپرده شد

با حکم دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور، محسن نریمان به عنوان « مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ارس» منصوب شد تا کش و قوسهای پرحاشیه روزهای اخیر تغییر مدیرعامل ارس به پایان برسد.

image_pdfimage_print

نتیجه تصویری برای محسن نریمان
سرانجام با حکم مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور، محسن نریمان به عنوان « مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ارس» منصوب شد تا کش و قوسهای پرحاشیه تغییر مدیرعامل ارس طی چند هفته اخیر، به پایان برسد.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از  روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مرتضی بانک در این حکم آورده است:

جناب آقای محسن نریمان

به استناد ماده (۶) قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و با توجه به تفویض اختیار ریاست محترم جمهوری و نظر به سوابق و تجربیات ارزشمندتان به موجب این ابلاغ به عنوان «رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ارس» منصوب می شوید.

تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ، برنامه ریزی و مدیریت به منظور گسترش و تسهیل تولید، صادرات و سرمایه گذاری داخلی و خارجی و هم چنین انتقال فناوری های پیشرفته، ارتقاء جایگاه منطقه به عنوان قطب صنعتی، حضور فعال در بازارهای منطقه ای و جهانی و ارتقاء سطح اشتغال و مشارکت جامعه محلی در برنامه های توسعه و پیشرفت منطقه از مهم ترین وظایفی است که از جنابعالی انتظار می رود ضمن تعامل و هماهنگی با دبیرخانه شورا، اعضاء محترم هیأت مدیره سازمان و بهره گیری از تجارب مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی موفق دنیا در انجام بهینه آن نهایت مساعی لازم را معمول دارید.

سوابق نریمان
محسن نریمان متولد ۱۳۳۱ شهر بابل و فارغ التحصیل از دانشگاه صنعتی شریف است.
نمایندگی مردم بابل در چهار دوره مجلس شورای اسلامی در دوره های سوم، چهارم، ششم و هشتم، معاون عمرانی استانداری مازندران، استاندار خراسان شمالی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، مشاور وزرای نیرو و کشور و ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رییس هیأت مدیره شرکت سازمان توسعه مسکن ایران، عضو هیات موسس و رییس هیأت امنای دانشگاه علوم و فنون مازندران و عضو اصلی هیأت مدیره شرکت هواپیمای جمهوری اسلامی (هما) از جمله سوابق و مسئولیت های محسن نریمان بوده است.

پیش از وی، محسن خادم عرب باغی به مدت ۴/۵ سال مدیریت سازمان منطقه آزاد ارس را بر عهده داشت که چندی پیش در پی برخی حواشی مدیریتی و اختلافات ایجاد شده استعفا داد.

انتظار می رود دوره جدید مدیریت منطقه آزاد ارس با حضور مدیر کارکشته ای چون نریمان که متکی به نفوذ سیاسی بالا در قدرت مرکزی و تجارب مدیریتی مختلف است، منجر به استفاده بهینه از ظرفیتهای بالقوه و بالفعل متعدد منطقه در توسعه متوازن و پرشتاب و ارتقاء جایگاه بین المللی منطقه آزاد ارس گردد.

انتهای خبر